Dinu Plîngău, președintele Platformei Demnitate și adevăr, fruntaș al Blocului „Împreună”, a venit cu o reacție la anunțul Coaliției pentru Unitate și Bunăstare (CUB) că nu-l va susține pe Octavian Țîcu la prezidențiale și că se desprinde definitiv de bloc, informează TRIBUNA.
„Grădiniță. Nu am fost votat candidat, m-am supărat și m-am dus acasă. Nu-i cea mai reușită calitate a unui om să facă declarații din frustrări sau ambiții nerealizate. Succes oricum!”, a scris politicianul.
El a mai spus că, „cu o parte din colegii de la CUB” vor rămâne „Împreună”.
„Oamenii uneori sunt mai raționali decât liderii de partide”, a conchis Dinu Plîngău.







