În cadrul unui interviu acordat portalului TRIBUNA, cunoscutul analist politic, Victor Ciobanu a fost întrebat: „Care credeți că va fi soarta PDM în continuare?”.
„Jalnică. Sunt convins că, după toate fărădelegile pe care le-a comis, PD trebuie declarat în afara legii. Iar cei care vor rămâne (fără dosare) în Parlament, ar trebui să fie deputați independenți. Demult nu mai era partid politic, ci o grupare (semi)criminală. Ar mai avea o variantă să se disocieze de fosta conducere – a zis ceva și Filip despre salubrizare, doar că și el e fosta conducere”, a precizat Ciobanu.
Notă: Varianta integrală a interviului o puteți citi Aici.
Andriana Cheptine







