[ X ]
Important20 Octombrie 2025 10:12

Președintele Maia Sandu ar urma să-l acționeze în judecată pe jurnalistul Gheorghe Gonța

Președintele Maia Sandu ar urma să-l acționeze în judecată pe jurnalistul Gheorghe Gonța pentru defăimare. Despre aceasta anunță jurnalistul, informează TRIBUNA.

El a spus că a primit cerere prealabilă prin intermediul avocatului șefului statului.

„Maia Sandu îmi cere 100 de mii de lei. Prin intermediul avocatului său, aceasta mi-a expediat o cerere prealabilă prin care-mi solicită să dezmint afirmațiile pe care le-aș fi făcut într-un editorial video cu privire la persoana sa, să-mi cer scuze publice, să șterg imaginile video de peste tot unde au apărut și să-i ofer suma de 100 de mii de lei ca despăgubire pentru prejudiciul moral pe care i l-aș fi adus.

În caz contrar, scrie în cererea prealabilă, mă va acționa în judecată.

Ne vedem la proces”, a menționat Gheorghe Gonța.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...