Consiliul Național al Partidului Verde Ecologist (PVE) a votat unanim pentru numirea a doi noi vicepreședinți, informează TRIBUNA.
Astfel, vicepreședinte al PVE a fost ales Anatol Arhire, ex-deputat, cavaler al Ordinului Gloria Muncii.
În poziție similară a fost votată Victoria Covali, ex-vice-director al Agenției Moldsilva, ecologist.







