[ X ]
Alegeri30 Ianuarie 2021 13:00

FOTOGRAFIA ZILEI: Demnitarul care s-a „trezit” în noul an în dublă postură  

Aureliu Ciocoi, conform decretului prezidențial din 31 decembrie 2020, de la 1 ianuarie curent se află în postură dublă în Guvern – ministru în exercițiu al Afacerilor Externe și Integrării Europene și Prim-ministru interimar. Astfel, deja de o lună, Ciocoi conduce ședințe, coordonează activități și are întrevederi și-n calitate de ministru de Externe, dar și de Prim-ministru. Și cât va mai dura situația aceasta, e complicat de zis acum…

Autor: Tribuna

 

Foto: gov.md, mfa.gov.md

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...