Aureliu Ciocoi, conform decretului prezidențial din 31 decembrie 2020, de la 1 ianuarie curent se află în postură dublă în Guvern – ministru în exercițiu al Afacerilor Externe și Integrării Europene și Prim-ministru interimar. Astfel, deja de o lună, Ciocoi conduce ședințe, coordonează activități și are întrevederi și-n calitate de ministru de Externe, dar și de Prim-ministru. Și cât va mai dura situația aceasta, e complicat de zis acum…
Autor: Tribuna
Foto: gov.md, mfa.gov.md














