Primarul orașului Cimişlia, Sergiu Andronachi a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Astfel, el a fost întrebat care sunt aşteptările pentru anul 2020.
„Aşteptări sunt foarte multe. În primul rând, implementarea planului electoral pe care l-am avut, deoarece cetăţenii au mari speranţe în îmbunătăţirea condiţiilor de viaţă a oraşului Cimişlia, a cetăţenilor, în special. Voi lupta, voi munci la greu, împreună cu echipa Primăriei, pentru a realiza cât mai multe lucruri bune pentru oraşul Cimişlia”, a declarat el.
Cristina Tomac







