Primarul orașului Cimişlia, Sergiu Andronachi, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, el a spus cum a fost pentru el anul 2019.
„Dacă ţin cont de campania electorală, pentru mine a fost un an de luptă, deoarece am luptat în campania electorală, iar dacă per ansamblu, am sărit de la o treaptă la alta – deja la funcţia de primar, fiind director la o întreprindere municipală şi acum am ajuns primar. Mi s-a părut un an destul de reuşit pentru mine şi pentru familia mea”, a spus Andronachi.
Cristina Tomac







