[ X ]
Breaking news10 Ianuarie 2018 10:15

Guvernul Filip are cinci noi miniștri și doi vicepremieri

Guvernul Filip are cinci noi miniștri și doi vicepremieri.  

După cum informează TRIBUNA, acum câteva minute, Președintele Parlamentului, Andrian Candu, în calitate de președinte interimar al RM, a semnat decretele de numire a ministrului Justiției, Alexandru Tănase; ministru al Economiei și Infrastructurii, Chiril Gaburici; ministru al Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Svetlana Cebotari; ministru de Externe și Integrare Europeană, Tudor Ulianovschi; ministrul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, Liviu Volconovici, dar și vicepremierul pentru Integrare Europeană – Iurie Leancă și pentru Reintegrare, Cristina Lesnic, iar, imediat, a avut loc ceremonia învestire în funcții.

Andriana Cheptine 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...