[ X ]
Breaking news9 Februarie 2017 14:17

Ambasadorul James D. Pettit - la Președinție. Ce i-a spus șeful statului!

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon, a avut astăzi o întrevedere cu Ambasadorul Extraordinar şi Plenipotenţiar al SUA în Republica Moldova, E.S. James D. Pettit.

După cum informează TRIBUNA, într-o postare pe o rețea de socializare, Igor Dodon a menționat că au făcut un schimb de opinii privind situația social-politică din Republica Moldova, precum și perspectivele de extindere și aprofundare a relațiilor de colaborare bilaterală.

Totodată, șeful statului l-a felicitat pe Ambasador cu prilejul celor 25 de ani de la stabilirea relațiilor diplomatice dintre țările noastre.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...