Igor Dodon, liderul socialiștilor, ieri, în Joia Mare, a participat la coacerea cozonacilor – la casa părintească de la Sadova, informează TRIBUNA.
„Înainte de Sărbătorile Pascale, în gospodăriile noastre se coc și se scot din cuptor cozonacii.
Am avut bucuria să particip și eu la această tradiție frumoasă.
Ne pregătim cu toții pentru ziua când vom slăvi Învierea lui Hristos, cea mai importantă sărbătoare a creștinilor”, a scris politicianul pe rețelele de socializare.







