Ion Sula, președintele Partidului Social Democrat European (PSDE), s-a adresat colegilor săi de partid, în contextul alegerilor locale – în special a turului doi din această duminică, informează TRIBUNA.
Președintele PSDE le-a spus candidaților: „Vă felicit pentru rezultatul foarte bun înregistrat la alegerile locale generale. 73 de primari și-au câștigat mandatul din I tur, iar 88 de colegi de-ai noștri au obținut mandatul de consilier raional. Suntem a treia forță politică din țară!
Mai avem în față un test- turul II de scrutin. Vreau să urez mult succes fiecărui din cei 61 de candidați PSDE care vor concura pentru mandatul de primar în turul doi”.








