[ X ]
Alegeri17 Noiembrie 2023 13:27

Ion Sula către colegii din PSDE: Mai avem în față un test - turul II de scrutin. Sunt sigur că oamenii vor face și de această dată o alegere corectă! 

Ion Sula, președintele Partidului Social Democrat European (PSDE), s-a adresat colegilor săi de partid, în contextul alegerilor locale – în special a turului doi din această duminică, informează TRIBUNA. 

Președintele PSDE le-a spus candidaților: „Vă felicit pentru rezultatul foarte bun înregistrat la alegerile locale generale. 73 de primari și-au câștigat mandatul din I tur, iar 88 de colegi de-ai noștri au obținut mandatul de consilier raional. Suntem a treia forță politică din țară!

Mai avem în față un test- turul II de scrutin. Vreau să urez mult succes fiecărui din cei 61 de candidați PSDE care vor concura pentru mandatul de primar în turul doi”.

„Sunt sigur că oamenii vor face și de această dată o alegere corectă și vor vota pentru profesionalism, competență și o dezvoltare durabilă a localităților”, a subliniat Ion Sula.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...