Din start, Primarul capitalei, Ion Ceban a declarat că va schimba capitala la fața și a pornit o adevărată ofensivă împotriva panourilor publicitare, gheretelor, altor construcții. Se pare că, cel puțin în cazul panourilor, s-a ajuns la un compromis rezonabil – cele vechi, sunt înlocuite cu panouri noi, moderne. Noi zicem că soluția e bună: și fața orașului arată mai bine, și businessul nu are de suferit.
Autor: TRIBUNA
Foto: Tribuna.md








