Dragoș Galbur, președintele Partidului Național Moldovenesc (PNM), a depus ieri o plângere penală la Procuratura Generală privind remunerațiile, sporurile și suplimentele salariale încasate de Anastasia Taburceanu în calitate de angajat al Î.S. MoldATSA, informează TRIBUNA.
„Solicit organelor de drept să verifice legalitatea acestor plăți, perioadele în care aceasta s-a aflat efectiv pe teritoriul Republicii Moldova și dacă în acest caz există elementele constitutive ale unei infracțiuni”, a spus politicianul.







