Primarul general al municipiului Chișinău, Ion Ceban, a anunțat că, în această dimineață, municipalitatea a început lucrările de salubrizare pe străzile principale din Durlești, informează TRIBUNA.
„Concomitent, lucrăm la reabilitarea drumurilor, unde transportul public nu mai reușea să circule din cauza gropilor formate. Vom interveni atât cât ne vor permite timpul și condițiile meteo.
Zilnic vedem bucuria celor de la guvernare față de haosul din Durlești, creat tot de ei pentru a pune o păpușă PAS în fruntea Durleștiului”, a declarat edilul.







