[ X ]
Important19 Martie 2026 10:22

VIDEO// Ion Ceban: Acum doare fără apă, după vor durea tarifele. Ne vând țara pe bucăți!

Ion Ceban, primarul capitalei, liderul Mișcării Alternativa Națională, a publicat un video la o benzinărie și a spus: „rezultatul guvernării îl vedeți pe panou”, informează TRIBUNA. 

Totodată, el a declarat că „în nordul țării, oamenii au fost ținuți fără apă aproape 10 zile”.

„Informația pe care am primit-o este că, după această situație, în nord va apărea și un nou operator de apă.

Acum doare fără apă, după vor durea tarifele.

Ne vând țara pe bucăți!” – a mai spus politicianul.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...