[ X ]
Important21 Februarie 2026 07:20

Maia Sandu a lansat dialogul național privind siguranța copiilor în mediul online

Președinta Maia Sandu a lansat dialogul național privind siguranța copiilor în mediul online, informează TRIBUNA.

La prima întâlnire au participat profesori, psihologi, elevi, părinți, specialiști în sănătate mintală, reprezentanți ai societății civile și organizațiilor internaționale. Discuțiile au vizat riscurile utilizării excesive a rețelelor sociale și impactul acestora asupra dezvoltării copiilor.

Dezbaterile vor continua în toată țara, în următoarea perioadă.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...