Un militar în termen al Armatei Naționale s-a rănit mortal cu arma din dotare, ieri, 12 februarie curent, în timpul îndeplinirii serviciului la post, informează TRIBUNA.
Potrivit Ministerului Apărării, tragicul incident a avut loc la ora 18.15. Medicii sosiți la fața locului au constatat decesul soldatului.
Poliția investighează cazul.
Totodată, ministrul Apărării a dispus desfăşurarea unei anchete de serviciu pentru elucidarea tuturor circumstanţelor.
Ministerul Apărării regretă profund acest caz tragic şi exprimă condoleanțe familiei îndurerate.







