[ X ]
Important2 Decembrie 2025 05:58

Timp de o săptămână, Poliția a scos din circuit droguri de peste 20 milioane de lei

Timp de o săptămână, Poliția a scos din circuit droguri de peste 20 milioane de lei, informează TRIBUNA. 

Subdiviziunile specializate și teritoriale ale Inspectoratului General al Poliției au desfășurat acțiuni ample la nivel național, orientate spre combaterea circulației ilegale a drogurilor.

Rezultate contravenționale: 78 cazuri contravenționale investigate și 9 percheziții efectuate.

Rezultate penale: 15 cauze penale pornite, 17 percheziții la domicilii, în transport și asupra persoanelor.

Au fost ridicate: hașiș, PVP, cocaină, mefedronă, MDMA, marijuana.

Valoarea drogurilor scoase din circuit, pe piața neagră se ridică la 20.236.600 de lei.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...