Vasile Costiuc, președintele Partidului Democrația Acasă, consideră că soarta alegerilor prezidențiale e deja decisă și nu vede rostul participării în scrutin, informează TRIBUNA.
„Noi am putea să ne permitem, dar soarta alegerilor e decisă – Maia va câștiga din primul tur, exact ca Ion Ceban. Mulți spun că nu vor vota, dar toți vor vota…”, a declarat el în cadrul emisiunii „Puterea a patra” de la N4.
În context, politicianul a spus: „La ce bun să figurezi printre picioarele lor?!”.
De asemenea, Vasile Costiuc a spus că pentru un candidat la prezidențiale sunt necesare 15-16 mii de semnături din jumătate din raioane.
„E vorba de 500 de semnături pe raion… E aproape imposibil pentru un partid care nu are 10 milioane de lei să reușească lucrul acesta.
Da, eu pot să alerg, să adun… oamenii vor vota… dar la ce bun?!”, a menționat el.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







