[ X ]
Important18 Aprilie 2024 10:23

A discutat cu ministrul Apărării! Ion Ceban: Complexul Memorial „Eternitate” va trece în gestiunea municipalității

„Complexul Memorial „Eternitate” va trece în gestiunea municipalității, despre acest fapt am discutat ieri cu ministrul Apărării” – a anunțat Ion Ceban, primarul capitalei, informează TRIBUNA.

El a spus că a  acceptat ca parcul acesta simbolic pentru cetățeni să fie la balanța Primăriei Chișinău.

„Am propus includerea subiectului pe agenda CMC și urmează astăzi să fie votată transmiterea obiectivului la balanța Primăriei, anterior, acesta fiind în gestiunea Ministerului Apărării”, a precizat primarul.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...