„Complexul Memorial „Eternitate” va trece în gestiunea municipalității, despre acest fapt am discutat ieri cu ministrul Apărării” – a anunțat Ion Ceban, primarul capitalei, informează TRIBUNA.
El a spus că a acceptat ca parcul acesta simbolic pentru cetățeni să fie la balanța Primăriei Chișinău.
„Am propus includerea subiectului pe agenda CMC și urmează astăzi să fie votată transmiterea obiectivului la balanța Primăriei, anterior, acesta fiind în gestiunea Ministerului Apărării”, a precizat primarul.







