Alexandr Petkov, candidatul Partidului Nostru la funcția de primar al municipiului Bălți, a venit la dezbateri la ora 14:00, informează TRIBUNA.
„Eu am spus clar că dezbaterile pot avea loc la orice oră comodă pentru ambii candidați. Chiar aseară am vorbit la telefon cu reprezentanților lor ca să stabilim ora – eu le-am amintit că voi putea la 14:00. Eu am venit la 14:00”, a declarat el.
Candidatul a spus că socialiștii nu au vrut să-l asculte.
„Noi am propus concret – să fie dezbateri 1 la 1. Cine a chemat acei consilieri municipali?…”, a mai spus politicianul.
Amintim că, Maxim Moroșan, candidatul PSRM, și echipa sa au mers la dezbateri, în același loc, la ora 12:00.







