Prim-ministrul Dorin Recean a comentat zvonurile din spațiul public precum că în această toamnă ar urma să demisioneze și locul de șef al Guvernului să fie preluat de ministrul Andrei Spînu, informează TRIBUNA.
„E un fals, care e activ. Sarcina mea e să conduc Guvernul într-o perioadă de instabilitate foarte volatilă în regiune”, a declarat el în cadrul emisiunii „Secretele puterii” de la Jurnal TV.
Dorin Recean a mai spus că are susținerea totală a Partidului Acțiune și Solidaritate.
„Am o aliniere perfectă a valorilor și obiectivelor de dezvoltare a țării cu PAS și Președinta Sandu”, a menționat Premierul.
De asemenea, Dorin Recean a spus că el a fost cel care l-a chemat pe Andrei Spînu în Guvern pentru ca să se miște accelerat în implementarea proiectelor.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







