[ X ]
Important18 August 2023 17:01

Pasiunea ministrei Veronica Sirețeanu

Ministerul Finanțelor are mulți oameni talentați și creativi care au hobby-uri minunate și, în contextul Zilei profesionale a financiarului, au fost publicate fotografii cu angajații instituției care și-au arătat pasiunile, informează TRIBUNA. 

„Vrem ca oamenii să-i cunoască și într-o altă postură decât cea de funcționar public care pune accent pe imaginea profesionistă și oficială, să-i cunoască ca o echipă de oameni talentați cu care Ministerul se mândrește. De aceea, astăzi, vă prezentăm, doar o mică parte dintre colegii noștri talentați, de fapt cei mai curajoși, dar lista este mult mai mare. Hobby-urile lor nu sunt doar pasiuni, dar și un mod de viață” – se spune pe pagina de Facebook a Ministerului.

Veronica Sirețeanu, ministra Finanțelor, a declarat: „Hobby-ul meu sunt jocurile intelectuale. Se referă la jocurile individuale sau de echipă care sunt practicate pentru valorificarea cunoștințelor acumulate și descoperirea unor lucruri noi sub formă de diferite jocuri (”Ce? Unde? Când?”, ”Brain Ring”, ”Quiz” etc.) Practic jocurile intelectuale din 2005, iar în 2015 am devenit Magistru al Jocurilor intelectuale și am fost declarată cel mai bun jucător al anului”.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Impozitarea tranzacţiilor imobiliare – o temă de discuţii care trebuie tratată cu maximă atenţie Situaţia de pe piaţa imobiliară continuă să rămână una îngrijorătoare. Datele oficiale arată că numărul ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...