Președintele Maia Sandu a semnat decretul de demisie a Veronicăi Sirețeanu din funcția de ministru al Finanțelor, din 27 septembrie curent, informează TRIBUNA.
Totodată, șeful statului a semnat decretul de numire a lui Petru Rotaru în funcția de ministru al Finanțelor, începând de astăzi, 28 septembrie.









