[ X ]
Breaking news14 Iulie 2023 11:13

Miniștrii Topală, Revenco și Dabija au demisionat ieri. Premierul: Luni voi veni cu candidaturi 

Prim-ministrul Dorin Recean, în cadrul unui briefing, a anunțat că trei miniștri și-au depus ieri mandatele, informează TRIBUNA.

Este vorba despre:

Anatolie Topală – ministru al Educației și Cercetării;

Ana Revenco – ministru al Afacerilor Interne;

Lilia Dabija – ministru al Infrastructurii și Dezvoltării Regionale.

„Luni, voi propune Președintelui candidaturile pentru funcțiile vacante”, a mai anunțat Premierul, care a mulțumit celor trei pentru efortul depus.

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...