[ X ]
Breaking news16 Mai 2023 10:24

Detalii de la Guvern despre Adunarea „Moldova Europeană” din 21 mai

Secretarul General al Guvernului, Artur Mija a oferit, în cadrul unei conferințe de presă, detalii privind Adunarea „Moldova Europeană” din 21 mai, ora 11.00, informează TRIBUNA. 

„Siguranța oamenilor la Adunarea „Moldova Europeană” este în prim plan, inspectoratul de poliție, instituțiile statului vor preveni orice încercare de violență și vor asigura ordinea și liniștea”, a declarat oficialul.

Potrivit lui Artur Miha, harta parcărilor amenajate e disponibilă aici.

El a mai precizat că, Piața Marii Adunări Naționale (PMAN) este rezervată pentru Adunare, lucru decis de CSE.

În diasporă moldovenii se vor aduna în 33 de orașe europene.

„MAI va asigura fluidizarea traficului, așa încât cetățenii care doresc să ajungă la Adunare să o poată face liber, neîngrădit și fără obstacole

Numărul de unități de transport public din Chișinău și suburbii va fi suplimentat”, a mai comunicat reprezentantul Guvernului.

Mai multe detalii pot fi găsite pe pagina evenimentului – moldovaeuropeana.md.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Piaţa imobiliară şi piaţa construcţiilor prin prisma reformei fiscale Unul dintre cele mai discutate subiecte din ultima perioadă este preconizata reformă fiscală, care ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...