[ X ]
Important10 Septembrie 2022 11:10

Ce a scris Maia Sandu în Cartea de Condoleanțe deschisă în memoria Majestății Sale, Regina Elisabeta a II-a

Preşedintele Republicii Moldova, Maia Sandu, a depus un buchet de flori în semn de omagiu pentru Majestatea Sa Regina Elisabeta a II-a, la sediul Ambasadei Regatului Unit al Marii Britanii și al Irlandei de Nord la Chișinău, informează TRIBUNA.

Ulterior, șeful statului a semnat în Cartea de Condoleanțe deschisă în memoria Majestății Sale.

„Împărtășesc tristețea cetățenilor britanici – și a întregii lumi – la trecerea din viață a Majestății Sale, Regina Elisabeta a II-a, un exemplu de devotament față de datorie și de angajament în numele egalității, libertății, justiției, democrației și incluziunii. Gândurile noastre sunt alături de Familia Regală, cetățenii britanici și cei din Comunitatea Națiunilor”, a scris Președinta Maia Sandu în Cartea de Condoleanțe.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...