[ X ]
Breaking news30 Octombrie 2020 12:15

Încă o plecare de la „Pro Moldova”! Deputat: Deși am fost printre fondatori...

Deputatul Corneliu Padnevici a anunțat că, de astăzi, se retrage din grupul parlamentar „PRO MOLDOVA” și își va continua activitatea în calitate de deputat neafiliat, informează TRIBUNA.

„Deși am fost printre fondatorii Partidului Pro Moldova și am muncit mult la afirmarea acestuia în calitate de forță politică alternativă, acum simt că nu mai pot contribui cu nimic la dezvoltarea acestui proiect politic. Nu renunț însă la convingerile și ideile pe care le-am promovat permanent și mă voi concentra pe realizarea proiectelor pentru oameni și pentru comunități, în primul rând din circumscripția Drochia-Dondușeni-Soroca. În Parlament voi susține inițiativele care să contribuie la îmbunătățirea condițiilor de trai ale oamenilor și voi evita în continuare populismul și răfuielile politice”, a scris Padnevici, pe o rețea de socializare.

Maria Chiper 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...