Tot mai mulți politicieni din Moldova preferă să se deplaseze cu bicicletele, printre aceștia sunt: deputații Radu Marian, Dumitru Alaiba, Doina Gherman, dar și primarul Ion Ceban. Desigur acest lucru e salutabil, căci, până la urmă, sunt și un exemplu pentru ceilalți cetățeni! Dar apare o întrebare: o fac pentru că sunt adepții unui mod sănătos de viață sau pentru a evita călătoria cu transportul public, pe timp de pandemie?!
Autor: TRIBUNA
Foto: Facebook.com











