La precedenta ședință a Parlamentului, majoritatea deputaților au venit cu măști, dat fiind pericolul pe care-l implică epidemia de COVID-19. În așa mod deputații nu au venit niciodată la ședință, în aproape 30 ani de Independență a Republicii Moldova și, cel mai probabil, nu vor mai veni așa mulți ani înainte, după trecerea epidemiei. De aceea, cu siguranță, imaginile respective vor rămâne în istorie.
Autor: TRIBUNA
Foto: Parlament.md
































