[ X ]
Alegeri18 Aprilie 2020 12:00

FOTOGRAFIA ZILEI: O sugestie pentru Premierul Ion Chicu

Dat fiind situaţia epidemiologică, Premierul Ion Chicu a ajuns să facă tot mai multe şedinţe on-line. Urmărindu-l atent în aceste zile, ne-a venit o idee: Dle Chicu, ce-ar fi dacă şi după epidemie aţi trece majoritatea activităţilor structurilor guvernamentale pe on-line? Cu siguranţă, corupţie ar fi mai puţină. Căci, cum ar cere un poliţist mită de la un cetăţean cu care ar vorbi pe Skype? Sau cum ar cere mită un funcţionar pentru nu ştiu ce document eliberat unui simplu cetăţean? Ar fi exact ca în bancul cela vechi: Interesant, dacă bagi 100 de ruble în priză, îi va lua Ciubais? Ce ziceţi de idee, Dle Premier?

Autor: TRIBUNA

Foto: www.gov.md

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...