Președintele raionului Ungheni, Ghenadi Mitriuc, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, a spus cum a fost pentru el anul 2019.
„Anul 2019 a fost un an politic foarte încărcat. Am avut alegeri, iar cel mai dificil a fost pentru populație, pentru că oamenii așteaptă schimbări și neapărat spre bine, dar dacă politicienii sunt ocupați doar de politică și nu de obligațiunile pe care le au, atunci totul este doar o pierdere de timp. Personal, în 2019, am obținut un rezultat foarte bun în alegerile locale din toamnă, am fost ales președinte al raionului Ungheni și urmează să fac față tuturor provocărilor și să împlinesc așteptările oamenilor”, a declarat Mitriuc.
Mihaela Grosu







