Președintele raionului Ungheni, Ghenadi Mitriuc, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, el a spus ce așteptări are de la anul 2020.
„Pentru Anul 2020 ne propunem să realizăm multe proiecte frumoase pentru raionul Ungheni, să schimbăm lucrurile spre bine, să atragem noi investiții, să creăm cât mai multe locuri de muncă, pentru ca tinerii să nu plece peste hotare, ci să rămână aici acasă. Ne dorim să avem un an cât mai bun, dar pentru aceasta nu ne rămâne decât să muncim”, a declarat Ghenadi Mitriuc.
Mihaela Grosu







