Mihai Olărescu, președintele raionului Cimișlia, a fost premiat de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, a spus cum a fost pentru el anul 2019.
„Anul 2019 a fost un an foarte greu, cu urcușuri și coborâșuri. A fost plin de evenimente. Și aici aș sublinia că, tot ce se dă unui conducător e prin suferință. A fost un an căruia-i spun mulțumesc, pentru că a fost greu, dar și cu rezultate pe măsură. Pot să spun că 2019 este și un an cu rezultate începătoare. Urmează în 2020, 2021, 2022 și 2023 – să nea dea Domnul sănătate, să realizăm ceva acolo unde avem posibilitate. 2019 este un start bun, cred că, pentru fiecare. Au fost schimbări mari și pentru Republica Moldova – în 2019, și bune, și rele, dar sunt schimbări care ne fac să ne mișcăm ca să obținem realizări și, cred că, cetățeanul e cel care va face concluziile de rigoare. Evident că întotdeauna e loc de mai bine”, a spus Olărescu.
Cristina Gurez







