Ion Ceban a câștigat Primăria capitalei și a plecat din Parlament, astfel că fotoliul de vicespeaker a rămas liber. Fracțiunea Partidului Socialiștilor a decis că mai bun pentru această funcție decât Vlad Bătrîncea nu e nimeni, așa că, la ședințele din 5-6 decembrie ale Legislativului, socialistul a stat deja în prezidium. Dle. vicespeaker, mult succes!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș
















