Deputatul din partea Partidului Democrat, Alexandru Botnari, care, în acest an, a candidat în circumscripția Hîncești și a ajuns deputat în Parlament, direct din funcția de Primar al orașului, la alegerile locale din acest an a decis că vrea să revină la Primăria de unde a plecat. Zis și făcut! A candidat, a câștigat, iar acum trebuie să decidă unde merge. Unii spun însă că el va rămâne deputat… Dle. Botnari, dacă-i așa, apoi noi nu am înțeles ce vă doriți Dvs. cu adevărat, la fel ca și alegătorii Dvs. Apropo, Constantin Botnari, deputat PDM, se pare că deja nu mai are nici o dilemă.
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș










