Ex-deputatul Nicolae Andronic, ex-vicepreședinte al Parlamentului, califică situația postelectorală de incertitudine drept anormală. Despre aceasta el a declarat într-un interviu pentru www.europalibera.org.
După cum informează TRIBUNA, Nicolae Andronic a declarat că „stau toți și așteaptă ceva”.
„Se întâmplă un lucru anormal, stau toți și așteaptă ceva. Adică, pe de o parte, în startul campaniei electorale și-au asumat niște obligațiuni, și-au expus supărările și acum primul care suferă este populația, este economia țării și lucrurile bune în țară din cauza faptului că cineva mimează formarea unui Guvern sau nu știe deloc ce înseamnă politica și încearcă marea cu degetul, ca pur și simplu să meargă la alegător și să-i spună că „iată, eu mi-am onorat promisiunile”…”, a precizat Andronic.
Andriana Cheptine







