[ X ]
Important6 Martie 2019 17:00

Iată ce propune un fost pretendent la fotoliul de deputat pentru prima a ședință a noului Parlament!

Ex-candidatul independent la fotoliul de deputat pe circumscripția uninominală nr. 24, Artur Croitor, susține că, în ziua primei ședințe a noului Parlament, cetățenii trebuie să fie alături de parlamentari. Declarația vine după ce co-președintele Blocului ACUM, Andrei Năstase, liderul Platformei DA, a anunțat, într-o postare pe o rețea de socializare, că vor iniția procedurile de Declarare oficială a caracterului capturat al statului, a instituțiilor de reglementare și de drept.

După cum informează TRIBUNA, într-o postare pe o rețea de socializare, Artur Croitor a scris că este o declarație corectă și o susține.

„Bine a declarat, Andrei. Susțin. Noi toți nu ar trebui să fim doar observatori. Trebuie să sprijinim începuturilor sănătoase și în ziua primei ședințe a Parlamentului, să fim alături și să cerem un vot comun al deputaților PSRM și ACUM pentru a scuti Moldova de sistemul hoților! Obligatoriu”, a scris Croitor.

Andriana Cheptine 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...