Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon, afirmă că 2018 nu a fost un an simplu, dar cel mai important lucru e încrederea cetățenilor în instituția prezidențială.
Pentru TRIBUNA, șeful statului a spus că a avut o agenda plină în acest an.
„A fost un an complicat și mă bucur că, în pofida tuturor provocărilor, am reușit să avem o agendă foarte încărcată, cu câteva evenimente în fiecare zi. Consider că, cetățenii acest lucru îl văd și în apreciază, or sondajele confirmă că încrederea cea mai mare este acordată Președinției”, a declarat Președintele.
Cristina Gurez







