[ X ]
Breaking news16 Ianuarie 2017 14:58

Premierul Filip s-a pronunțat referitor la „soarta” Ambasadorului RM la București

Prim-ministrul Republicii Moldova, Pavel Filip, a venit cu o reacție  la demersul Preşedintelui Igor Dodon, privind revocarea Ambasadorului Republicii Moldova la Bucureşti.

După cum informează TRIBUNA, potrivit unui comunicat de presă al Executivului, Prim-ministrul Pavel Filip a primit, astăzi, demersul prezidenţial privind propunerea de revocare a Ambasadorului Extraordinar şi Plenipotenţiar al Republicii Moldova în România, Mihai Gribincea.

Totodată, Şeful Executivului a anunțat că nu va da curs acestei solicitări.

Andriana Cheptine

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...