Timp de o săptămână, Poliția a scos din circuit droguri de peste 20 milioane de lei, informează TRIBUNA.
Subdiviziunile specializate și teritoriale ale Inspectoratului General al Poliției au desfășurat acțiuni ample la nivel național, orientate spre combaterea circulației ilegale a drogurilor.
Rezultate contravenționale: 78 cazuri contravenționale investigate și 9 percheziții efectuate.
Rezultate penale: 15 cauze penale pornite, 17 percheziții la domicilii, în transport și asupra persoanelor.
Au fost ridicate: hașiș, PVP, cocaină, mefedronă, MDMA, marijuana.
Valoarea drogurilor scoase din circuit, pe piața neagră se ridică la 20.236.600 de lei.







