Consumul de energie electrică în Republica Moldova, pentru data de 6 ianuarie 2025, a fost acoperit pe deplin, fără a fi înregistrat deficit de energie electrică, informează TRIBUNA.
Potrivit informațiilor Celulei de Criză de la Guvern, consumul va fi asigurat în totalitate și pentru ziua de astăzi, 7 ianuarie, fără a fi nevoie de apelat la contractele de avarie.
Conform prognozelor, acesta va fi cu 17% mai mic față de 6 ianuarie, în contextul zilelor libere și repausului unor companii.







