[ X ]
Important5 Decembrie 2024 18:10

Victor Parlicov, după ce a fost demis: Mulțumesc partidului de guvernare că mi-a oferit ocazia de a mă manifesta...

Victor Parlicov, fost ministru al Energiei, a susținut o conferință de presă, în această seară, în cadrul căreia a vorbit despre realizările din perioada mandatului. El a precizat că nu a ieșit pentru a provoca intrigi și scandaluri, informează TRIBUNA.

El a amintit că și-a început activitatea de ministru fără minister, noua instituție fiind creată în paralel cu alte activități.

„Mulțumesc partidului de guvernare că mi-a oferit ocazia de a mă manifesta în calitate de ministru al Energiei”, a spus ex-ministrul.

Amintim că, Victor Parlicov a fost demis, astăzi, prin decret prezidențial, din funcția de ministru al Energiei, la solicitarea prim-ministrului. 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...