Prim-ministrul Dorin Recean și-a exercitat dreptul de vot la secția de votare din orașul Codru a municipiului Chișinău, informează TRIBUNA.
„Am votat ca și data trecută ca să avem o localitate confortabilă aici în orășelul Codru. De la copilași mici, la familii, tineri, până la cei care sunt mai în vârstă. Avem nevoie de infrastructură pe care să o construim. Avem nevoie de terenuri de joacă amenajate, avem nevoie de transport public eficient și confortabil pentru cetățenii din orășelul nostru.
Eu cred că este foarte important ca fiecare să iasă la vot. Avem alegeri în 273 de localități ca să ne alegem primarii. Votul este cel mai important exercițiu democratic”, a subliniat oficialul.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







