Alegerile de duminică au fost un semnal pentru electorat, pentru ambasadele străine, pentru Maia Sandu. Declarația a fost făcută de ex-Bașcanul Găgăuziei, Irina Vlah, informează TRIBUNA
Potrivit spuselor sale, acest electorat nu se mai prinde a doua oară în aceeași capcană.
„Cum poate Bruxelles-ul să spună că totul este bine, când aici nu funcționează principiul de separare a puterilor în stat, când înflorește cenzura și urmărirea oponenților politici.
Start începutului de sfârșit! Iată ce a fost duminică”, a concluzionat politiciana.







