Dumitru Alaiba este nu doar unul dintre cei mai activi deputați, ci și unul dintre puținii care vin la ședințele Parlamentului pregătiți din toate punctele de vedere. Astfel, el își aduce nu doar propria sticlă cu apă, ci și cafeaua. Probabil pentru a nu fi nevoit să iasă în timpul ședinței dacă vrea să servească o cafea. Stimați deputați din coaliția majoritară, luați exemplu de la Dumitru Alaiba, căci de multe ori, ieșind la o cafea, nu aveți cvorum și nu puteți vota legi importante!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș













