Ex-candidatul independent la fotoliul de deputat pe circumscripția uninominală nr. 24, Artur Croitor, susține că, în ziua primei ședințe a noului Parlament, cetățenii trebuie să fie alături de parlamentari. Declarația vine după ce co-președintele Blocului ACUM, Andrei Năstase, liderul Platformei DA, a anunțat, într-o postare pe o rețea de socializare, că vor iniția procedurile de Declarare oficială a caracterului capturat al statului, a instituțiilor de reglementare și de drept.
După cum informează TRIBUNA, într-o postare pe o rețea de socializare, Artur Croitor a scris că este o declarație corectă și o susține.
„Bine a declarat, Andrei. Susțin. Noi toți nu ar trebui să fim doar observatori. Trebuie să sprijinim începuturilor sănătoase și în ziua primei ședințe a Parlamentului, să fim alături și să cerem un vot comun al deputaților PSRM și ACUM pentru a scuti Moldova de sistemul hoților! Obligatoriu”, a scris Croitor.
Andriana Cheptine







