După primul tur al alegerilor primarului capitalei din 2003, Serafim Urechean, primarul de atunci al capitalei, care candida pentru un nou mandat, a venit cu un mesaj special în care le mulţumea susţinătorilor săi şi făcea trimitere şi la turul doi. Tonalitatea şi structura mesajului sunt deosebite, de aceea TRIBUNA a decis să-l republice. Vă invităm să vă reamintiţi de acest mesaj, care e relevant şi în ajunul campaniei electorale din 2019.
Autor: TRIBUNA
Foto: Arhiva ADEPT/Arhiva TRIBUNA/Arhiva colecţionarului Petru Costin








