Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, a adresat un mesaj de felicitare cu prilejul Zilei Suveranității Republicii Moldova, informează TRIBUNA.
„Acum 36 de ani, moldovenii au luptat pentru suveranitate și pentru dreptul de a-și decide soarta singuri. Peste 36 de ani, Moldova își construiește soarta cu adevărat”, se spune în mesajul șefului statului.







